| AvalohAlyn a întrebat:

Ma doare capul cam des.Am facut tomografie acum un an si nu aveam nimic decat o mica sinuzita nu stiu unde.De ce ma doare des capul si trece doar daca iau Ketonal? Ma doare mediu, nici tare nici incet.De ce apar durerile de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Probabil ai inca o inflamatie a sinusurilor, tine-te de plicurile Hapciu de la Fares ( gasesti la plafar ) vreo 2 saptamani, 3-4 plicuri pe zi sa le bei aproape fierbinti inainte de masa cu 30 de minute si ai sa vezi rezultate foarte bune la sinuzita.

Incearca sa te dezobisnuiesti de Ketonal, nu e bun de luat pe termen lung.

Multa sanatate si poarta caciula perioada rece!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Dacă ai dureri des de mai bine de un an este posibil sa suferi de o reacție adversă la medicatia pe care o iei in prezent.

| bbueruza2 a răspuns:

Normal ar trebui sa treaca.
Eu zic sa iti pui caciula cand iesi afara, poate e de la vant sau de la cum e rece afara.