| yAdrian a întrebat:

FUNDA URGENT! Salut TPU! Mai devreme ( acum 8-9 ore ), m-a muscat de gat prietena mea, la un loc unde am o aluniță mai maricica. Problema e ca s-a cam umflat. Nu stiu sigur daca asta este cauza ( nu am verificat inainte sa ma muste daca era umflata), dar acum am apasat putin pe ea si mi.a curs putin sange. Stiu ca sunt periculoase alunitele si de aceea m-am speriat. M.am gandit ca poate mi-a iesit un coş(acnee) fix acolo? Am mai avut un coş intr-o alta alunita. Ceva sfaturi, idei? Fara doctor, deocamdata!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Fara doctor pileste-i dintii de vampir ale prietenei poate se lasa de muscat aiurea, cat priveste situatia creata eu candva demult mi-am taiat special o alunita ca nu imi placea si dupa un timp a crescut la loc, nu pot garanta ca nu vei avea probleme, dar pe moment da si tu cu baneocin ca sa nu se infecteze si vezi cum se manifesta cateva zile si daca nu cedeaza umflatura va trebui totusi macar la dr de familie sa ajungi