| Eliene a întrebat:

FUNDAAA!
Buna!
Nu mai rezist! De cand m-am trezit ma doare capul RAU DE TOT! Dar nu ca si la febra, ma doare doar parte din spate, dar ABSOLUT TOATA si nu pot sa fac miscari bruste ca simt ca o sa ma duc la pamant!
Ieri seara am fost in parc si am trecut printr-un jet de apa care m-a lovit din plins in fata si pe piept. Oara sa fie de la asta?
Ajutor!
Ce pot sa iau ca sa combat durerea... Daca puteti, spuneti-mi ceva facut in casa...
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

De la ceafa ti se trage, probabil ca ai facut o miscare reflexa de aparare cand cu jetul acela, la nivelul coloanei cervicale. Aspirina e o optiune buna. Daca ai peste 60 de kg, poti lua o pastila si jumatate de Aspirina, cu un pahar cu lapte. Si local, pe ceafa, foloseste un unguent antiinflamator (Diclofenac gel, sau Fenilbutazona, sau Fastum gel).

5 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Si eu am patit adesea.Cauzele sunt multiple:ori de la curent, ori de la jetul de apa, ori ca ai adormit intr-o pozitie incomoda noaptea.Ia un algocalmin.happy

| OneMoreGirl a răspuns:

Hey! Poate ai dormit inconfortabil. Si plus la asta mai e si lovitura aia. Cred ca ar trebui sa te odihnesti iar daca pana in seara nu iti trece, ar trebui sa consulti un medic.

| Gabitzu246 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic mie nu mi s-a mai intamplat ce nu dai si tu o fuga la un doctor? poate sa fie vorba de ceva serios.

Răspuns utilizator avertizat
| cristian858 a răspuns:

Ia un agocalmin si niste aspirine ca sa nu racesti!