| Dan24dan a întrebat:

Salut.Acum o luna jumate am fost diagnosticat cu gastrita cronica am tinut regim alimentar si tratemen cu controloc si motilium de fro 40 de zile dar tot ma doare si nu pot manca am stari de voma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mikewinchester a răspuns:

Nu știu dacă e adevărat, dar încarcă fiindcă și eu am avut gastrită dar nu cronica mi-a trecut cu regim... bea zeama de varza încearcă am înțeles ca te face sa te simți mai bine. sa îmi zici dacă a funcționat

| Dan24dan explică (pentru Mikewinchester):

Tie in cat timp tea trecut?

| Mikewinchester a răspuns (pentru Dan24dan):

Am încercat regim normal fără zeama de varza. cam intr o săptămâna lasă sucurile acidulate ca îți fac mai rău și bea pe burta goală zeama de varza