| fuckName a întrebat:

Haivtpu. De vreo luna am niste probleme la stomac. orice mananc prajit,gras,sau dulce mi se face rau. Doctora de familie a spus dupa Simptome ca am gastrita,iar apoi mi s a facut foaarte rau si la spital mi au spus ca am facut o enterocolita,dar atunci i a fost rau si prietenului meu pentru ca mancasem ceva stricat - dar el acum e bine, eu nu. Totusi ce as putea avea, sau unde sa ma duc sa aflu sigur ce saam, ces analize sa fac? (Nu, nu sunt gravida.)
Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Captoresque a răspuns:

Eu personal cred că ai făcut o toxiinfecție alimentară, din moment ce s-a simțit rău și prietenul tău.

În orice caz, fă o vizită unui gastroenterolog, el știe exact ce analize și expertize să facă.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te sa te vada un gastroenterolog. Probabil ai o gastrita

| OnuOnulică a răspuns:

Cu siguranta ai gastrita.