| anonim_4396 a întrebat:

Sa va povestesc: acum 3 saptamani am ajuns la spital din cauza unei dureri de stomac. Mi-am facut analize dar nu a fost nevoie de endoscopie. Am fost diagnosticata cu gastrita, mi s-au prescris medicamente si un regim alimentar fara prajeli, sucuri acidulate etc. Cat am stat in spital am slabit foarte mult si am inceput sa cred ca e de la stomac ca nu prea mancam atunci. Dar de cand am ajuns acasa am inceput sa mananc foarte foarte mult. Tin in continuare regim dar tot mult mananc si nu ma pot opri straight face. Am pus inapoi kg`mele pe care le-am dat jos la spital si chiar mai mult. Ce pot sa fac ca sa slabesc macar putin? Sau sa ma pot opri din mancat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Deelya a răspuns:

E f greu.incearca sa mananci strict cat mancai inainte.foloseste o farfurie mai mica chiar daca te ridici flamand de la masa... apoi baga fructe intre mese.mie mi a luat un an sa mi revin... dupa operatie am avut acelasi dezechilibru.totul e sa ti doresti f mult