| Blair24 a întrebat:

Heeei TPU. Ajutati-ma si pe mine, va rog... Cum pot sa scap de matreata? Am incercat cu multe sampoane inclusiv Head & Shoulders pentru matreata, insa nu pot sa scap. Ce sampon imi recomandati? Dau funda puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nizoral sampon este un sampon antimatreata, il gesesti doar in farmacii.

| dragos9234 a răspuns:

Daca vei da cu otet sigur vei scapa de matreata dar iti vei distruge parul.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Ai mai multe aternative:
1. tunde-te chilug
2.du-te si cumpara un sampon de la un magazin de spacialitate
3.ia legatura cu un specialist

| SasukeCS2 a răspuns:

CLEAR Total 3 Scalp Effects, vezi ca nu este universal (e separat pentru baieti si separat pentru fete, depinde ce esti).

| Sophie26 a răspuns:

Si eu am incercat cu Head & Shoulders, si nici mie nu mi-a mers. Si acum am matreata si o urasc...

| AlinaInk a răspuns:

Incearca sampoane BIO, gasesti pe http://naturway.ro/

| Adriannumenou a răspuns:

Clatestete cu apa si otet. la 1 L de apa pune 40/50 g otet. Masand usor cu degetele. Efectele sa vad dupa prima spalare. Astept o confirmare. BAFTA