| stef112 a întrebat:

Heeelp. m-am inecat cu mar si acum nu stiu daca am atac de panica sau nu dar parca inca simt ca mancarea e acolo si mi-e frica sa nu mai pot respirasad imi vine sa plang si transpir rece plss help...ca sa ma linistesc daca am mancare pe trahee mai pot respira? ca sa stiu daca e acolo sau nu ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Incearca sa-ti contolezi emotiile.relaxeaza-te! Gandeste-te ca nu este nimic grav este ceva inofensif din punct de vedere medical.Pericolul a trecut!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Stai cu barba dreapta si bea apa!

| stef112 explică:

Va multumesc mult sunteti cei mai tari:*m-am mai linistit.

| WizKhalifaa a răspuns:

Nu iti fa griji, era un mar otravit. O sa adormi 100 de ani. Apoi te va saruta un print chipes si ve-ti trai fericiti pana la adanci batraneti.

| robiolic a răspuns:

Du-te fa 10 abdomene cat de repede poti dupa sari ca mingea si dati un pumn in burta

| XxCataGramaxX a răspuns:

Ti se pare ca mai ai mancare acolo pentru ca sa iritat gatul (zic eu ) pentru ca si mie mi sa inaplat cu pere laughing. darnu ar fi rau sa consulti si un medic sau doctor de familie happy multa sanatate si sa te faci bine happy

| Misaila_Cosmin_1997 a răspuns:

Frate stai linistit la fel am patit si eu si nu mi s-a intamplat nimic deci fii linistit si nu te panica pentru ca creierul iti creeaza senzatia asta de frica plus ca daca era sa se duca pe trahee erai aleluia de mult

| Demika a răspuns:

Nu poti respira sau cel putin nu atat de mult incat sa mai ai timp sa mai scrii intrebarea, iar noi sa si raspundem, deci linisteste-te totul e ok. Simti ca mai ai mancare acolo pentru ca trahhea este iritata, dar daca ti-ai revenit insemna ca acolo nu mai e nimic, daca mai era tuseai si acum. Asa ca fii happy nu se va intampla nimic.
:*happy

| gargaru a răspuns:

Adevarul e ca niciun utilizator TPU nu te poate ajuta acum; cel mai bine e sa mergi la medicsad... sper sa te faci bine

| alecsandrab2 a răspuns:

Jesus! Daca aveai mancare pe trahee erai mort de multlaughing