| BlahxD a întrebat:

Heei. Am nevoie de niste sfaturi, idei. Am rubeola si de luni incoace am stat in casa. As vrea sa stiu daca as putea iesi de maine afara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RaduLeo a răspuns:

Nu! Stai in casa la caldura! Daca iesi la frig iti va trece mult mai greu! Si te vei simti mult mai rau. Sfatul meu este sa stai in casa cel putin pana luni. Acum depinde si de tine.

Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Poti iesi afara la 7 zile dupa ce dispare eruptia pentru a preveni complicatiile.

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Incearca sa respecti tratamentul cu strictete ca s nu ai surprize neplacute si sa mai stai doua saptamani in casa!
Este foarte putin de luni, de obicei se sta minim 7 zile in casa, nu fa prostia sa iesi afara, pentru un moft, se poate sa se agraveze si n-o sa-ti placa!
Mai suporta un pic si apoi poti sa iesi cat vrei afara!
Multa sanatate!

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.ar trebui sa mai stai in casa sa-ti treaca