| Utz a întrebat:

Luni am facut rubeola! In cat timp pot iesi afara din casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Maxim 10 zile trebuie sa stai izolat.

| Raniia a răspuns:

Poti iesi afara la 7 zile dupa aparitia eruptiei.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Deci eu m-am simtit rau(dureri de cap)de vineri pana duminica seara, si luni cand am fost la scoala pe la 9 asa am descoperit ca imi aparuse multe pete pe corp si am plecat acasa.asta e a5a zi...eu nu mai am din astea, pot spune ca ca marti si miercuri nu am putut dormi din cauza mancarimilorcrying, dar bine ca a trecut.eu o sa ies din casa luni-marti.nu stiu.

| FlorinDiablo a răspuns:

Eu am iesit in tot timpul cat am avut rubeola si nu am facut complicatii.Deci important e sa stai la caldura nu conteaza unde e caldura afara sau in casa.

| AndreiP98 a răspuns:

Si varul meu a facut, si nu iese din casa timp de 2 saptamani...Deci cred ca la fel si la tine, doua saptamani

Răspuns utilizator avertizat
| Marmun a răspuns:

Trebuie sa stai inchis pe viata in casa!

| Comandocip a răspuns:

In o saptamana
si trebuie sa yey paracetamol si vitamina c

| faceyahoo a răspuns:

Poti iesi din caza intr-o saptamana si 2-3 zile ca sa fii sigur/a.

| Angel2203 a răspuns:

Pai...din cate stiu ca si eu am avut in 2 saptamani o sa poti iesi din casa!

| bya_1487 a răspuns:

Am avut si eu si am stat 10 zile in casa

| LittleSmilex3 a răspuns:

Bună. Cam 10 zile.