| anonim_4396 a întrebat:

Heei, am înghițit din greșeală otravă de șobolani, îmi poate afecta sistemul nervos, creierul am văzut pe net că da, așa este? Mi-e foarte frică, ce pot face?
Nu am nici o reacție deocamdată

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa fii „naivă" sa faci asta din greseala. Daca ai apucat sa scrii aici, nu ai nimic.

| RAY a răspuns:

In primul rand trebuie o cantitate mult mai mare de otravă ca sa simti ceva, nu esti șoarece

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai venit pe forum sa ne scrii, este evidnet ca nu te-a afectat deloc.

| DianaDyi20 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pe moment nu, dar e posibil mai târziu să mi afecteze ce am specificat mai sus?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DianaDyi20):

Cand iei otrava de soareci ai reactie rapida, cazi pe jos, faci spume la gura, vomiti... ori tu nu ai absolut nimic, daca ai venit sa ne scrii aici si acum dupa ce ai dormit, ar revenit bine merci, fara nici un simptom.

Ti-as recomanda totusi sa-i spui mamei sa incuie otrava de soareci, ca tu o bagi in gura din neatentie.

| sierra1 a răspuns:

Eu cred că MINȚI cu nerușinare. Dacă ar fi fost asevărat, erai in spital după un apel la 112

| DianaDyi20 a răspuns (pentru sierra1):

Nu mint cu absolut nimic

| DianaDyi20 a răspuns (pentru sierra1):

Cu așa ceva nu se glumește

| sierra1 a răspuns (pentru DianaDyi20):

Repet: dacă era măcar o iotă adevăr, erai deja la medic... așa că lasă vraja

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai murit până acum, mai ai timp, peste vreo 50 de ani.

| Lioana a răspuns:

Cum poti înghiți din greșeală asa ceva? ca nu imi pot da seama.
O musca o poti inghiti din greseala ca iti intra singura in gura dar otrava de sobolani nu poate intra singura in gura.
Ai confundat-o cu ceva comestibil sau cum?
Daca chiar e adevarat ce spui mergi la urgenta si spune-le ce ai inghitit.

| ReddY25 a răspuns:

Fugi la urgențe cât mai ai timp

Răspuns utilizator avertizat
| DovleacTurbat a răspuns:

Ce cantitate? Daca e ceva infirm, bagă ți degetele pe gât și vomită.

| 4evergentleman a răspuns:

Ai vrut să te sinucizi zi mai bine adevărul! Te înțeleg, trăim vremuri de cacao.

| Mitzupitzu a răspuns:

Mergi la urgenta sa iti faca spalaturi stomacale. ACUM!