| tpuforyou a întrebat:

Am un motan de rasa mare negru, care cred ca am mancat otrava pentru sobolani sau poate un soarece otravit ceva!
Ieri a venit acasa foarte nervos, a vrut chiar sa ma muste, nu mai are coordonare in miscari (merge haotic ) iar astazi nu a mai venit acasa, daca vine il mai pot ajuta cu >ceva!?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Lapte cu cateva picaturi de otet.Asta-i provoca voma, in primele ore. Pisicile sunt rezistente la otravuri de sobolani, poate l-a lovit cineva.

| tpuforyou explică (pentru Danut_Popa_1961):

Nu stiu sigur ce are, presupun ca a fost otravit poate chiar a fost lovit de cineva, un vecin...((
Daca o sa vina acasa o sa incerc si lapte + otet.
multumesc!

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru tpuforyou):

Bafta.

| tpuforyou explică (pentru Danut_Popa_1961):

Parte proasta este ca a venit astazi acasa mai mult mort decat viu ((, nu am avut ce sa>i mai fac... a mai trait 1 ora si a murit... cred ca a fost otravit cu antigel! oricum iti multumesc pentru sfat!