| BoBoMuSic a întrebat:

Am baut otrava de sobolani din greseala nu stiam ce este si doar am gustat putin, dupa mama mi-a zis ce este si urgent am baut 2 cani de lapte..se poate intampla ceva?:-

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

O invenţie băbească şi proastă să bei lapte dacă ai băut otravă.
Nu se bea lapte pentru că mai rău face, ci se bea ulei pentru a putea vomita si da afară otrava.
Câinele meu a fost otrăvit de 2 ori şi aşa l-am scăpat.
Oricum, mergi la medic pentru o consultaţie şi nişte analize, nu pierzi nimic!
Data viitoare fii mai atent. Baftă!

| Ea12345 a răspuns:

Ti-e rau, ai greturi, migrene? Febra? daca da, du-te neaparat la medic/urgente. Daca nu, te simti bine si daca e cum zici tu, doar ai gustat, s-ar putea sa nu apara nicio reactie adversa, cu toate ca eu nu cred ca,, leacul" asta cu laptele.

Multa bafta!

| OnlyOlly a răspuns:

Du-te neaparat la un doctor!

| BoBoMuSic explică (pentru OnlyOlly):

Frate, nu ma speria am baut putin nu mult am gustat doar

| Gigel1Desteptul a răspuns:

Daca mai esti in viata, dupa aproape 10 ani atunci e bine