| 703 a întrebat:

Heey! Am mancat budinca si era expirata. Expirase acum 6 luni. Ma doare burta si...voi ce ziceti? Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuia să o arunci. Pentru 1.50-2.00 lei iti puteai cumpăra alta. Nu pătesti nimic, va trece. Poate numai gândul expirării te..."răscolește" și-ți provoaca neliniste. Dacă nu trece, va trebui sa faci si o vizită doctorașului. Ce înseamnă să nu fi cuminte!

| 703 explică (pentru floresdemayo):

Stii...intai am mancat o si dupa am vazut ca era expirata...
Oricum...Mi a trecut.Ma simt bine! Multumesc:*

6 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Vei face diaree, vei voma, te va mai durea burta o zi-2. nu cred ca va fi ceva grav. Ingrijoreaza-te daca iti apar pete pe corp ori daca vomiti sange chestii de genu, daca nu, nu patesti nimic mai grav!

| 703 explică (pentru tuGatita):

Mi a trecut.Ma simt bine! Multumesc:*

| tuGatita a răspuns (pentru 703):

Ma bucur:*

| kitten95 a răspuns:

Poate ai facut toxiinfectie alimentara, dar totusi du-te la medic

| andreutzza0011 a răspuns:

Pai nu trebuia sa o mananci! sau cere-i ajutorul mamei tale! sau du-te la un doctor!big grin