| Nikoo12 a întrebat:

Heey! :* Vreau sa slabesc Daca incerc sa tin dietaa, este degeaba. nu slabesc delocsad... Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dieta o tii cateva luni macar si o asociezi cu un sport, rezultatele se vad in timp

| Nikoo12 explică (pentru suntserios):

Laa mine nu se vad, orice as face sad

| Peaches a răspuns:

Nu inteleg ce inseamna "incerc sa tin dieta". Ai tinut o dieta si nu ai slabit? daca ai incercat 3-4 zile, nu vrei si rezi=ultatele imediat, nu-i asa? Eu cred ca ar fi bine daca ai cere parearea unui nutritionist, dar n-ar strica sa faci si niste analize sa vezi daca tiroida e ok.Cel mai usor ar fi sa faci o vizita medicului de familie sa vezi ce-ti recomanda.

| andreicaia99 a răspuns:

Degeaba tii dieta daca grasimea inca se afla. trebui aceasta dieta sa o combini cu sport, cat mai des, te poti duce la sala ( cardio) dar rezultatele se vad in timp

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Du-te la nutritionist. Poate ai retinere de apa. Si degeaba tii dieta.

| Astella a răspuns:

Nu trebuie sa te infometezi, mananci cate putin, adica mananci de multe ori pe zi dar putin de fiecare data si trebuie sa reduci din alimentele dulci si panificatie...dar trebuie sa consumi si din astea dar putin...

| Andreyok a răspuns:

Combina dieta cu sportul.

| maxmed4102 a răspuns:

Incearca asta: http://www.eco-natural.eu/detoxifiere-pentru-ficat-si-vezica-biliara/. Atat la mine cat si la prietenii mei a dat rezultate bune. Cam dupa 2 saptamani ai rezultate, fara sa te infometezi.