| izabbel a întrebat:

Hei happy. Acum 2 seri m-au muscat tantarii de obraz aproape de ochi si acum a inceput sa ma manance + ca s-a umflat putin. ar trebui sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Dar încearcă să atingi cât mai puțin zona respectivă. Cred că va trece în 2-3 zile.

Dacă o să înceapă cei din jur să-și facă probleme... atunci s-ar putea să fie semn să mergi la medic, dar nu cred că va fi cazul.

Am mers și eu cu bicicleta prin pădure săptămâna asta... laughing Am pedalat și cu mâinile și cu picioarele. Cu mâinile-n botul țânțarilor. laughing Dar tot n-am scăpat. happy

| izabbel explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru izabbel):

Cu plăcere. happy

| simina96 a răspuns:

Buna! Daca nu ti se agraveaza umflatura nu este nevoie sa mergi la doctor.Mai asteapta cateva zile, poate trece de la sine.Ai putea sa iti dai cu crema de galbenele pe umflatura ca sa nu te mai manance/piste.Si eu am avut umflaturi de genul inclusiv una in nas laughing dar mi-a trecut fara sa fie nevoie sa merg la medic.

| izabbel explică (pentru simina96):

Multumesc pentru ajutor!