| DuDy002 a întrebat:

ieri m-a muscat o albina de spranceana si mi s-a umflat ochiul si putin din obraz si azi incepu sa ma manance acea parte a fetei ...Stie cineva de ce? si in cat timp se vindeca sa cum as puteao vindeca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

E o reactie alergica la serul albinei/viespei care te-a intepat. Daca ajungi la medic poti primi tratament ca umflatura sa se remita mai repede. http://www.i-medic.ro/boli/alergia

1 răspuns:
| DaNuTzU2013 a răspuns:

Stai linistit pe un coleg l-a muscat albina fix sub ochi(dar fix) si a venit a doua zi la scoala cu ochiu cat un cartof.L-am intrebat toti cine l-a batut laughing.Era chiar si invinetit putin.In cateva zile iti trece, nu te ingrijora.