| Abcfunny a întrebat:

Hei! Acum 5 zile am facut rubeola.Mi-au trecut bubitele, dar in schimb mi s-au umflat degetele si ma mananca tare in palma, aseara aproape ca nu am putut dormi.I-am intrebat si pe alti si au spus ca si la iei a fost la fel..Stiti cumva cat tin mancarimile sad? vreau sa scap cat mai repede. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zozoMik a răspuns:

Bunasad
Acelasi lucru l-am patit si eu...singurul lucru care ma m-ai ajutat candecat a fost mixtura acea.
Nu ar trebui sa te tina mult, cel mult 2 zile dupa ce iti trec bubitele:X
Stai lin.laughingstiu ca te mananca grav..cam asa isi ia ea la revederelaughinglaughing

| Abcfunny explică (pentru zozoMik):

Mi-a cumparat mama mixtura de dimineata si fara niciun efect, tot ma manca.straight face

| zozoMik a răspuns (pentru Abcfunny):

Stiu nu prea e de efect..insa calmeaza cat de cat.cel putin pe mine ma ajutabig grin pentru 2 de minlaughing ce`i drept:X

| Abcfunny explică (pentru zozoMik):

Tocmai ce mi-am dat ca mai rau ma manaca tot corpu laughing si tot ma scarpin de zici ca am raiestraight face

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere la farmacie mixtură mentolată și aplică pe zonele afectate.
Sănătate!
Pa, pa.