| MeryHojda2001 a întrebat:

Hei?

Am 13 ani si 1.55 inaltime. Care ar trebui sa fie greutatea mea normala? (Am 51)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DixieP a răspuns:

Este foarte buna greutatea ta! Greutatea normala la aceasta varsta si la aceasta inaltime este intre 45-61kg.
Sper ca te-am putut ajuta!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că eşti fată ( că n-ai precizat )...

Ai greutate NORMALĂ ( aproape ideală ); iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 51, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 0, 8 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| GameLi4fe a răspuns:

Nu! funda love struck