| ZuzuPlik a întrebat:

URGENT! trebuie sa aflu ceva in legatura cu greutatea mea... am 46-47 kg si aproape 13 ani si 1.55 m inaltime. greutatea mea e normala pentru varsta mea? raspuns pentru fundita! vreau cat mai detaliat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu esti grasa, stai linistita ...Esti foarte bine, undeva la 45-46kg.
*-*

6 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

E buna greutatea pe care o ai. In mod normal fetele trebuie sa aiba cu 10 mai putin decat decat inaltimea. Tu ai 1, 55 si ar trebui 45 de kg, dar cateva kile in plus nu strica...

| FlippyFlippy a răspuns:

Adevarul e ca la 155 are trebui sa ai 53 de kg, deci esti binewinking

| ZuzuPlik explică (pentru FlippyFlippy):

Esti foarte draguta in poza de la avatar :*

| Stef69 a răspuns:

Fato ai 13 ani ce ai in cap tarate ce vrei sa faci sa slabesti ca esti grasa nu trebuie sa te ingrijorezi ca esti grasa o sa slabesti in timp ce cresti si ce se dezvolta corpul

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns:

De fapt la varsta ta ar trebuie sa fi putin mai slaba dar nu cred ca e o problema asa de mare, spre exemplu eu am o cloega de 12 ani care are peste 70 de kg si una de 2 m inaltime deci.....Eu am 35 kg happy