| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am 13 ani si am probleme cu glanda, însă nu stiu pe care o am (hipo sau hiper) țin sa menționez ca nu sunt nici grași si nici slaba, am 53 kg si 1.67, iar eu iau eutirox (sau cum se scrie) in fiecare zi. Sunt singura care are problema aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De unde stii ca ai probleme cu tiroida, ai fost diagnosticata de un medic?
Mergi la un endocrinolog sa fii diagnosticata corect, ca sa stii ce ai, sa nu iei medicatie pentru una si sa iti inrautatesti sanatatea.

| bhsgy a răspuns (pentru Violleta2022):

Da am fost diagnosticata de medic, doar ca nu mi-a zis pe care o am

| Violleta2022 a răspuns (pentru bhsgy):

Daca ai fost diagnosticata de medic, are obligatia sa-ti spuna care este diagnosticul si sa-ti dea tratament si dieta adecvata.
Pentru ca cele 2 diagnostice sunt la polurile opuse si nimeni nu-ti poate recomanda nimic, atata vreme cat tu se stie exact ce boala ai.
Intoarce-te cand stii sigur ce anume ai, daca vrei sfaturi bune.