| Boow a întrebat:

Hei.Am 13 ani si imi creste foarte mult parul pe corp(burta, picioare si maini).E normal.Ce trebuie sa fac sa numai creasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dumbi a răspuns:

Eu am 14 si am par pe maini, picioare, putin pe burta(dar e blond si scurt, abia se vede) si imi creste si barba.
Esti la pubertate e normal… Sa ai par pe corp nu inseamna sa fii paros, inseamna ca te dezvolti mult mai rapid ca altii si daca intrebi cateva fete cum te vor cu sau fara par pe corp o sa iti spuna cu. De ce? Pentru ca ele nu vor sa mearga pe strada cu niste femei…

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Daca te eplilezi la varsta ta normal ca iti creste

| Boow explică (pentru DaniTDCI):

Nu ma epilez.