| QAkkyQ a întrebat:

Am forte mult par pe corp(maini, picioare, burta, fata). Am citit articole despre acst lucru si am aflat ca acesta boala porta numele de hirsutism.Problema mea este ca orice metoda de epolat as folosi imi creste parul forte repede si in afara de asta mereu imi raman puncte negre pe piciore, cred ca sunt radacinile parului care urmeaza sa creasca, dar de ce? Parul nu creste tot odata si cand il epilezi nu ar trebui sa se duca tot.Deocamdata nu am vorbit cu un medic ca nu stiu ce costuri ar implica un tratament pentru asta.As vrea sa ma informez forte bine inainte.Deci ce pot sa fac? Sper ca am reusit sa ma fac inteleasa. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| RaduuSkillz a răspuns:

Se poate sa se datoreze datorita unui dezechilibru hormonal..Eu zic sa te duci la un medic endocrinolog.Sau Poti sa Folosesti IPL Sau Laser.

1 răspuns:
| Bijutierul1 a răspuns:

Am o prietena care are aceeasi problema ..solutia a fost administrarea de hormoni feminini dar pentru asta trebuie sa te duci la doctor sa iti faca o reteta. Reactiile adverse ar fi o emotivitate mai ridicata.