| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am...Deci, atunci cand ma spal pe dinti, se formeaza multa spuma. De ce? E bine? Sa schimb pasta de dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Schimba pasta de dinti [mi s a intamplat si mie chestia asta]

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Este ceva normal. Poate aceasta pasta contine ceva substanta care provoaca asa multa spuma, dar daca nu iti convine, o schimbi si gata!happy

| BroascaCuElice a răspuns:

E prima dată când te speli pe dinți?
n-are nimic pasta
așa se întâmplă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Din cauza frecării dinţiilor, e normal.
Nu are nici o problemă pasta.
Te pup!

| Yuliadlke a răspuns:

laughing spuma se formeaza ca freci pe dinti, nu are nimic pasta.

| LemonGreen a răspuns (pentru Yuliadlke):

Deci nu mi sa mai intamplat asa ceva-n viata mea si tu-mi spui ca nu e de la pasta?

| Yuliadlke a răspuns (pentru LemonGreen):

laughing poate sa fie dar e ceva normal. daca nu iti place poti sa schimbi pasta si gata

| damianadrian a răspuns:

Salut! Din cate stiu ar fi bine sa schimbi pasta din cand in cand. este bine sa ai doua tuburi de pasta diferite, o zi te speli cu una, o zi cu alta. Daca te speli numai cu o pasta, dintele se va obisnui cu aceasta si nu va mai avea efect... de aceea este bine sa le alternezi... SI NU ESTE O PROBLEMA SA SE FACA MULTA SPUMA. laughing)