| Weider a întrebat:

Salut, are ceva dacă mă spăl pe dinți cu sare în loc de pastă de dinți v?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marzipany a răspuns:

Eu ma spal pe dinti cu sare de lamaie si apoi cu pasta de dinti normala ca sa-mi albesc dintii.Iti recomand sa nu incerci daca ai smaltul transparent/dinti sensibili.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
TREBUIE să te speli și cu pastă de dinți, sunt bune și cele românești.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Iti iriti gingiile si nu e prea bine

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu are nimic însă ar trebui să te speli mai întâi cu pastă de dinţi iar apoi cu sare şi lămâie dacă vrei.
Dacă stăm şi ne gândim, deseori bătrânii recomandă spălatul cu sare.
Cu siguranţă ştiu ei ce ştiu.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si de ce sa nu te speli cu pasta de dinti?
Te poti spala, batranii mai demult asa faceau.
Te pup!

| Alex1234123 a răspuns:

Te poti spala si cu sare de lamaia si cu sare obisnuita, insa nu iti recomand asta daca ai vreun abces sau limba muscata etc. deoarece nu va fi prea pacut.

Batranii pe vremuri nu aveau ei pasta de dinti, dar tu poti folosi eventual o apa de gura dupa sare, sa nu simti sarea pe timp indelungat

| Messi20102 a răspuns:

Nu are nimic, dar mai bine spala-te cu bicarbonat de sodiu si apoi cu pasta de dinti deoarece ti se albesc dintii.

| YoNuTzB98 a răspuns:

Eu zic sa nu te speli daca ai dinti sensibili.