| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am mare nevoie de ajutor.
Deci duminică (adica pe 30) m-am zgariat pe antebrat cu un ac destul de adanc, dar nu a dat sangele si acum e deja joi si nu mai trece. Si-a facut coaja, u know, si acum se simte daca pui mana. Am dat si cu creme, si cu miere, gheata, apa calda si rece si vreau sa treaca mai repede.
Ajutor, va rog, am vazut ca pe net trec cam intr-o saptamana.
Credeti ca o sa raman cu cicatrici? Ma gandeam ca nu pentru ca nu a dat sangele.
FUNDA ^^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nlko a răspuns:

Sa stii ca o sa-ti cada tot antebratul. laughing
Doamne...e doar un ac. Nu are cum sa ramana cicatrice. Sunt curioasa de ce ai fi facut daca iti curgea sange? thinking
Da ce legatura are mierea?! laughing

| SKjoeyjordinson a răspuns (pentru nlko):

Faza cu mierea am gasi-o pe net.
Si sunt multe zgarieturi, nu vad ce e amuzant.