| Movidus a întrebat:

Salut comuntate,
Am grave probleme cu reumatismul. Mă dor foarte tare picioarele și abia mă mișc prin casa.
Am încercat mai multe geluri și creme, presupun că știți și voi, cele gen Puterea Calului sau Naldorex sau Vimovo sau chiar și cutiuțele acelea micuțe cu alifie chinezeasca rosii.
Nu prea au efect...adică nu simt o schimbare cine știe ce.

Întrebarea mea este, ce alte geluri sau medicamente imi recomandați ca să reducă durerea de oase? Nu contează prețul însă să fie ceva serios, să simt că are efect.

Răspunsul cel mai detaliat, primește fundiță.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La reumatisme cam nicun medicament dica geluri si creme nu isi fac efectul.Din cauza vremii schimbatoare si foarte naspa din ultimul timp fac sa ne doare toate.Aici ploua in acest moment.Si stii cum se zice: Cand ploua toate ies. In privinta durerii nu am niciun leac dar ar fi bine sa mergeti la un medic, poate va recomanda ceva bun. Apropo, acea alifie chinezeasca este pentru calmarea durerii de cap, frunte si nicicum pentru reumatism. poate cu Diclofenac dar am auzit ca si aia se foloseste dupa cum spune medicul nu dupa ureche.