| crybaby220 a întrebat:

Hei. Am o masea cariata. de fapt 3 laughing, dar una cred ca e cam nasoala treaba. Am cam neglijat-o si as vrea sa stiu cat de rau poate fi. E cazuta 3 sferturi din ea si in mijloc e ceva nu stiu. mort? e ca o umflatura, dar nu ma doare absolut deloc. Ce o sa imi faca daca ma duc la dentist? Si cat de tare o sa doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Macar sa dezinfectezi zona aia, sunt milioane de microbi acolo

| Iosuat a răspuns:

Iti zic eu ce ai, este o punga de puroi, si eu am exact asta in momentul asta, trebuie sa mergi la dentist, ea va constata la care dintre dinti e acea punga si apoi iti va remedia problema, va pune tratament de 2-3 ori in ture diferite si poate te va si trimite sa faci o radiografie, daca incepe sa te doara foarte rau ia Ketonal, e pecial pentru aceasta problema si calmeaza absolut toata problema. Iti va da si un tratament medicamentos, antibiotic. Insanatosire grabnica!