| jan33tt a întrebat:

Hei.am o problema.am facut 9 injectii de axetine, si gatul tot ma mai doare si e rosu.nu stiu ce am.inainte de injectiile astea am mai luat o gramada de augumetin, injectii cefort si altele.toata iarna am fost bolnava. din noiembrie si pana in momentul de fata.nu stiu ce sa mai fac.nu mi trece cu nimic. tatal meu mi a zis ca vom continua cu penicilina(imi trecea cand eram mica). de ce nu mi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa ti se recolteze o proba din git ca sa se stabileasca daca e bacterial,sau viral,iar numai apoi luat tratamentul,pentru ca dupa ureche ca sa iei medicamente nu este indicat,vei mai continua astfel muuuult si bine asa, deci fuguta la laborator si medic, sanatate

| darrio2007 a răspuns:

Du-te la doctor sa iti dea alt tratament. Dupa ce faci niste analize amanuntite.Nu are rost sa continui cu astea daca nu au nici un efect.

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te duci la un control amanuntit ca sa stii exact ce se intampla cu tine nu toate injectiile sunt bune sau pastile sunt sigura ca o sa-ti dea poate o perfuzie sau 2 nu stiu exact dar trebuie sa te duci urgent sa nu se agraveze situatia ai gj de tine multa sanatate

| BubblesDoubleS a răspuns:

Bacteriile se tin de tine. Cu penicilina o sa-ti treaca iar daca nu da pe moldamina, e mai rau decat penicilina si doare rau fundul dar macar o sa-ti treaca.

| lollaXlolly a răspuns:

Incearca sa o mai lesi moale cu pastilele pentru ca s-ar putea sa ai ceva si din cauza lor...iti dau un site pentru remedii de gat:
http://leacuri-din-batrani.blogspot.com/......ul-de.html

Sper sa te ajute...eu sincera nu stiu nu mi s-a intamplat niciodata deci nu am ce sa zic UITE inca un site:

http://prodieta.ro/......matie-gat/

Si cred ca nu iti trece pentru ca faci injectii care s-ar putea sa nu-i faca prea bine gatului dar Mult Noroc!
FUNDITA?

| LaChatte a răspuns:

Are dreptate "darrio2007"! "Nu are rost sa continui cu astea daca nu au nici un efect." du-te la un doctor si iti va face un tratament si daca nici asa nu merge, iei sfaturile de la un acel doctor si ii zici problema-ta. sigur iti va recomanda sa te
duci la clinica!
BBBAAAFFFTTTAAA!

| Awesome a răspuns:

In primul rand du-te la un medic iar apoi pune-ti niste gheata si dormi pe partea care te doare si-ti va trece sigur Succes!