| bkmad a întrebat:

Hei! Am o problema. incerc sa slabesc de ceva saptamani fac exercitii mananc mai putin dar degeaba dimineata cand ma trezesc mi se pare ca parca sunt mai slaba dar dupa ce mananc ceva imi revin exact asa cum am fost inainte de a incepe in plus ma balonez imediat cum beau ceva. nu stiu ce sa mai fac. as incerca ceairu de slabit dar mai intai as vrea sa aflu daca a folosit cineva aceste ceaiuri si ce rezultate au avut. deci ce sfaturi imi puteti da?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai rabdare, si tu nu prea ai! Mai asteapta un timp, ceaiurile sunt bune dar nu in exces, nu te increde prea mult in ele crezand ca vei slabi! Stii tu dieta minune nu exista, totul consta in a reduce grasimile si a consuma mai multe fructe in combinatie cu exercitii fizice! O prietena de-a me isi dorea sa slabeasca foarte mult pentru ca avea nunta si nu o mai incapea rochia si am mers amandoua la farmacie si am cumparat niste pastile de slabit(un milion si jumatete au costat-o) si nu au fost bune de nimic! Nu a slabit deloc, a trebuit sa-si modifice rochia! Eu am slabit foarte tare dansand in fiecare seara, insa am slabit fara sa vreau, poate si stresul din timpul scolii, cu tezele lucrarile m-a facut sa las uneori mancarea sau sa uit pur si simplu sa mananc, eu nu ma infometez dar niciodata nu ma ingras! Acum as vrea sa ma ingras dar nu pot! Imi dai tu de la tine? O fosta colega de-a mea era ''betisor'' in clasa a -9-a si noi ii ziceam :''mai ingrasa-te si tu putin'', era prea slaba arata nasol, apoi dupa un timp se ingrasase mult si ne-a spus ca a 'reusit' acest lucru cu hamburger mancat zilnic! Sa te ingrasi spun unii, e usor sa slabesti e greu! Poate, dar nu si in cazul meu, eu ti-as spune sa stai linistita sa nu mai slabesti tu deloc sa mananci sanatos si sa faci exercitii pentru tine nu pentru un scop, acela de a fi slaba! Crezi ca daca esti slaba esti mai draguza? Neahhh nu e chiar asa! Conteaza alte lucruri in viata! Important e sa fie fericita! Daca tu nu te simti bine in ''pielea ta'' atunci slabeste dar nu folosi tot ce vezi tu pe net, am incercat si eu ''remediile magnifice'' de pe net! Unele iti pot face rau! Am vazut in ziar o fata care era obsedata sa slabeasca si a mancat in 2 saptamani doar o punga cu cipsuri, a slabit atat de mult incat era sa moara, cand i-am vazut poza in ziar nu-mi venea sa cred, era piele si os.Sincer mie nu-mi plac defilarile de moda mi se par uneori o prostie, in primul rand pentru ca unele sunt banale, adica nimeni nu poarta hainele alea care sunt prezentate acolo, si nimeni nu se rujeaza asa sau isi face parul ca la defilari, dar ce e asa nasol acolo? Off fetele alea sunt scobitori, sunt pielea si osul cum se mai spune prin popor si nu le sta deloc bine cel putin mie nu-mi place! Aveam un baiat in clasa foarte slab si fuma si profa de mate i-a spus:''nu mai fuma mai ca esti slab intr-o zi vei ajunge un bat!''

Uite si cateva poze(poate te convingi sa vezi cat e de naspa sa fii slaba):

http://www.ziaruldeiasi.ro/......_model.jpg
http://static.eva.ro/img/db/article/014/758/767072l.jpg

http://www.feminis.ro/imgs/blogs/48b51de5efa87.jpg

http://www.welt.de/multimedia/archive/00530/magersucht3_BM_Kult_530613g.jpg

| bkmad explică:

Am fost slaba si stiu cum e si daca slabesc nu o sa fiu ca fetele alea sigur laughing))))))))))))))))

| SweetCherry a răspuns:

Nu stiu daca merge la toata lumea dar uite sfatul meu:
Eu mananc normal dimineata la pranz si seara dar sunt foarte slaba.De ce? Merg cu rolele zilnic. Ar trebui sa tii o cura si sa te apuci o saptamana sa alergi o zi intreaga sau sa mergi cu bibicleta dar destul timp pe zi nu doar vreo 2 orehee hee

| elenabc a răspuns:

In primul rand ceaiurile ar trebui sa fie ultima solutie pentru ca daca ai un organism mai sensibil o sa-ti provoace alergie poate chiar si intoxicatie pentru ca in ceaiurile de slabit din romania nu se pun plante naturale, se pun numai chimicale. Cel mai sanatos e mersul pe jos, role, bicicleta crede-ma de la 67 de kg am ajuns la 45 doar pentru ca am inceut sa merg pe jos dimineata si dupamiaza cand esiam de la cursuri.Iti urez bafta dar fara ceaiuri ar fi mai bine.