| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Vreau sa slabesc. Am 64 kg si aproximativ 1.53m.
Imi puteti da niste sfaturi?
Sa cumpar gantere/haltere?
Ce sa mananc? La ce ore sa mananc? (In timpul scolii)
Ce ceaiuri sa beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZXYU a răspuns:

Salut si eu am aceiasi problema! Chiar la fix cu inaltimea ta si greutatea! 1. Ce varsta ai?
2.gantere usoare deoarece de la cele mari ar fi un efort prea mare!(Ti ar putea pune viata in pericol)! Nu trebuie sa mananci paine! Eu nu m-am lasat din prima de paine dar usor usor renunt! Incearca lipia este mai sanatoasa decat painea! Poti sa mananci :piept de pui, salata, poti sa mananci ce mancare vrei tu!(fara fast-food/sucuri/dulciuri)Poti sa favi si excepti! Niciodata nu este bine sa slabesti rapid! Trebuie sa te obisnuiesti cu modul de viata sanatos! Practica inot sau baschet! Nu trebuie sa bei ceai-uri!?(Funda?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Varsta?

| Username272 a răspuns:

Bea ceai verde, este cel mai bun pentru slăbire, are un gust mai neplăcut dar are mult succes in a slabi, l-am folosit personal, si mâncă cat simti tu ca e nevoie, nici prea mult da nici prea putin, si include in fiecare zi fructe, ceaiul sa il bei înalte de antrenament

| RAY a răspuns (pentru Username272):

Ce face acest ceai ca sunt foarte curios, explica in mod biologic

| InstructorDeIubire a răspuns:

Iti sugerezi sa iti iei niste gantere sau haltere si sa incepi sa te antrenezi deoarece in primele 6 luni vei putea sa cresti in masa musculara si sa arzi grasime in accelasi timp. Poti sa mănânci orice vrei dar in moderație. Iti recomand o aplicatie de monitorizare a caloriilor cum ar fi mifitnesspal. Nu incepe curi sau regimuri restrictive pentru ca nu are rost si sunt sanse de 90% sa te lasi dupa max 2 saptamani. Incepe cu schimbari mici si vei vedea rezultate.