| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Am 14 ani si 10 luni si am 1.61 inaltime! Am cateva kilograme in plus ( vreo 2-3 ) si as vrea sa slabesc putin! Dimineata cand ma trezesc si ma cantaresc am 55, 2 kg iar seara am 56, 3 si cealalta dimineata am tot in jur de 55.2 si tot asa! Nu mananc foarte mult si beau apa foarte des! De ce este o diferenta de mai mult de un kilogram si ce sfaturi imi puteti da ca sa slabesc putin? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Te incadrezi in greutatea normala.Vezi aici.Scrie acolo greutatea si inaltimea pe care le ai si afli imc.Mai jos vezi unde te situezi:http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai 14 ani. La varsta asta e ridicol sa slabesti pentru 2-3 kilograme. Alea nici nu se observa. Esti numai bine asa cum esti. La 1.61m greutatea normala poate varia intre 51 si 60 de kg.

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Faza e următoarea.
Şi eu am 14 ani 1.69 44 kg.
Si da, mănânc des, dar fac asta dintr-un motiv.
Dimineaţa dacă nu mănânci ai tendinţa ca atunci când eşti la şcoală să mănânci tot ce-ţi cade-n mână.Iar dacă nu mănânci nici când eşti la şcoală seara o să mănânci de 3 ori mai mult şi o sa se pună kg.
Aşa că poţi face aşa ca mine:
Dimineaţa mănâncă un ou ceva.
Când eşti la şcoală cumpără-ţi sau mai bine fă-ţi un sandwich sau 2 cât poţi tu să mănânci.
Iar seara orice ai face să nu mănânci fructe.Ele îti dau energie şi nu are rost să mânănci fructe dacă o să dormi, nu crezi? În orice caz seara mănâncă o supă ceva..sau chiar şi un sandwich (Dar mai consistent. Urmează să nu mai mănânci pentru următoarele 8 ore)poţi pune-n el ce-ţi cade la mână din frigider happy

| syste754 a răspuns:

Ar trebui sa te ocupe mai mult ce baiat sau fata te place nu 2 3 kgwinking

| XeNoN1 a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa slabesti.
Eu am 13 ani si vreo 7 luni si am 55 Kg si am 1.75 inaltime. (Si chiar sunt slab)
Asa ca nu incerca sa slabesti pentru ca eu nu cred ca trebuie.