| Anonima126892 a întrebat:

Hei, am o problema. Menstruația luna trecută mi-a venit in 15 și acum este 6 și mi-a venit mult mai repede. Acum o luna mi-a venit de 2 ori după 4 zile. Este normal? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vârstă ai, dar mergi la un ginecolog, el te va ajuta.

| Savina23 a răspuns:

E normal.Menstruatia trebuie sa vina la 21-30zile.Tie ti a venit la 24zile.Da, se poate si de doua ori intr o luna, mai sunt dereglari hormonale.Nu te ingrijora.Mergi la doctor daca ai menstruatie abundenta, dureri foarte mari.Nu ai ce sa faci ca sa nu iti mai vina, asa e lasat de Dumnezeu pentru femei.