| Idklol9999 a întrebat:

Hei! Am o problema. Totul a inceput de cand mi-a intarziat ciclul timp de 2 luni anul trecut. In seara aia am cautat pe net de ce imi poate intarzia ciclul si imi daduse ceva de cancer ovarian. De atunci imi este frica mereu ca as putea avea o boala grava(cancer etc). Mereu ma caut sa vad daca am umflaturi, imi verific tiroida etc. Am avut o perioada in care mi-am tinut piciorul incordat din motive pe care nu le stiu si m-am speriat crezand ca am ceva la picior, totusi mi-a trecut. Ma simt bine, nu am absolut nici un simptom, sunt fericita, ma simt sanatoasa doar ca am frica asta ca poate am o boala. Daca ma inteapa ceva sau daca ma mai doare cate ceva imediat ma panchiez. Imi caut simptomele pe google si ma sperii si mai tare. Va rog sa ma linistiti: Pot avea vreo boala grava daca eu ma simt foarte bine? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul neregulat poate sa-ti vina si la 6 luni distanta, fara sa fie vorba de tumori sau cancere, doar pentru ac este de tip NEREGULAT.
Doar ciclurile de tip REGULAT vin fix la acelasi numar de zile, luna de luna.

Evita sa mai cauti ceva pe internet, fiindca nu ai habar ce cauti si interpretezi numai aiurea, creeidnu-ti singura stres si panica, inutil.

| gellalbie4ever a răspuns:

2. Nu mai căuta pe google ce ai? ce ești tu, doctor!
3 du-te la psiholog
4 NU