| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am şi eu o mică mare problemă.puppy dog eyes
Problema asta este că am 15 ani şi am arderile foate mari...adică mă cântăresc seara cam la 2-3 ore după ce am mâncat, am 47 kg, şi dimineaţa când mă cântăresc din nou am 43 kg.Problema e că am 1, 67 m şi sunt cam slabă pentru înălţimea mea.De mâncat mănânc dimineaţa la 6 jumate înainte de a pleca de la şcoală nişte cereale,la scoală mănânc un sandwich şi ceva dulce şi mai mănânc pe la 5, cam când ajung acasă(fac naveta), şi seara mai mănânc ceva uşor şi apă beau cam de fiecare dată 2l..acum aş vrea să ştiu ce aş putea face, sau dacă pot face ceva să mă îngraş şi eu puţin.

Scuze dacă am scris prea mult.puppy dog eyes
Mulţumesc anticipat.

Ja ne! puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
este indicat sa iti faci un set de analize si asa vei vedea daca ai ceva ori ba
O zi frumoasa sa aihappy

| SimonaCristina a răspuns:

Consulta urgent un endocrinolog. Sanatate!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai normal dimineata se cantareste pe stomacul gol. E normal ca seara,dupa o zi intreaga,sa se puna pe tine pentru ca acumulezi apa si pentru ca ai mancat.

Daca faci sport, ai spus ca faci naveta, daca mergi pe jos e normal sa slabesti cateva grame.
Cauta pe net diferite diete pentru ingrasat, poti consulta un medic daca vrei sa stii exact ce se intampla cu organismul si corpul tau.

Pa, pa!

| RibbellaaInk a răspuns:

Vezi la un doctor nu mi se pare normal e prima oara cand aud asa ceva.

| MrLoveLife a răspuns:

Foarte Ushor.Iti iei un supliment cu proteina 30 % si carbo 70% si il iei cu tine.Bei de 2-3 ori pe zi cate un shake + mancarea ta si ai sa iei in greutate. Poti lua chiar niste vitamine, iti cresc pofta de mancare.