| pisicutaanonima a întrebat:

Salut amici! Vreau sa slabesc si am o intrebare daca mananc dimineata inainte de a pleca la scoala cereale "Honey rings cereal"(cu miere) ma ingras?

12 răspunsuri:
| MissJJ a răspuns:

Daca vrei sa mananci cereale,alege-le pe cele cu mai putine calorii,mai exact Musli Vitalis, Fitness. Renunta la dulciuri, bauturi acidulate, prajeli, fast-food.Include gratarul si salata in programul de alimentatie.In loc de dulciuri alege fructele si nu mai manca dupa 7 seara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MissJJ):

"nu mai manca dupa 7 seara", o mare prostie.

de ce sa faca asa ceva?

| MissJJ a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru ca seara organismul functioneaza mai lent, arderile sunt mai lente, se depun mai usor grasimile.De aceea este recomandat un fruct sau ceva mult mai usor de digerat daca se tine neaparat sa se manance la ora respectiva.

| pisicutaanonima explică (pentru Cosmin86):

Nu mananc dupa ora 6 tongue eu ziceam daca sunt bune pentru micul dejun!

| Cosmin86 a răspuns (pentru MissJJ):

1. fructele seara ingrasa
2. seara arderile NU sunt mai lente. Ultima masa trebuie sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, INDIFERENT DE ORA. Eu am slabit 18 kg respectand asta.

Nu ai citit o carte de nutritie in viata ta, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru pisicutaanonima):

"Nu mananc dupa ora 6 ". asta e o mare tampenie. Tu de documentezi macar, inainte sa iei decizii TAMPITE?

http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

| pisicutaanonima explică (pentru Cosmin86):

Da dar chiar vreau sa slabesc si crede-ma m-am documentat si toti mi-au zis ca nu trebuie sa mananc seara nu sunt copil de 6/7 ani confused

| Cosmin86 a răspuns (pentru pisicutaanonima):

Bun, din aia "toti", cati erau nutritionisti de meserie, de preferat cu minim 10 ani experienta? ( adica oameni care chiar stiu ce vorbesc )

Eu ti-am aratat ce zice un nutritionist de top, poate cel mai bun din Romania, care a schimbat mii de oameni din ultimii 20 de ani.

| MissJJ a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce esti draga asa revoltat? Pune franalaughing Fiecare isi spune propria parere, propria experienta.Eu am slabit in modul asta, nu vorbesc uitandu-ma la stele.Fiecare organism e diferit. Daca vrea ceva personalizat sa consulte un nutritionist.Eu nu sunt nutritionist, mi-am spus doar stilul meu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MissJJ):

Nu intelegi. E NORMAL sa slabesti in felul asta, dar e STUPID.

E genul de efort pe care il fac REDUSII MINTALI, incapabili sa se documenteze.

Iar aia care merg doar pe "eu am slabit in modul asta", iti dau alt exemplu : taie-ti amandoua picioarele. Ghici ce, o sa slabesti o gramada, fara 2 picioare o sa ai vreo 30-40 de kg in minus. Daca conteaza doar sa slabesti, cumpara-ti un fierastrau.

Faptul ca ai slabit "asa" : nu inseamna NIMIC.

| MissJJ a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti Gica contra mereu?laughing E o simpla parere, te agiti degeaba.

| Barganel a răspuns:

Unele fete arata bine asa cum sunt! Nu trebuie sa slabeasca! Daca mananci normal ca orce om si nu te ingrasi. Nu te pune pe slabit! Dar nu cred ca te ingrasi!