| IoanaaaaaaaaASDF a întrebat:

Hei, as vrea un raspuns cat mai rapid.
Port ochelari, nu vad la departare nu stiu daca conteaza asta, vreau sa-mi cumpar lentile de contact colorate, sa le port ocazional, nu non-stop.
M-ar afecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimus2315 a răspuns:

Dacă nu le porți mai mult de 6 ore, nu. Insa ai mare grija de unde le cumperi, îți pot crea mult disconfort la nivelul ochilor.

2 răspunsuri:
| Laura78 a răspuns:

Nu, dar sa le porti maxim 6 ore.