| IoanaaaaaaaaASDF a întrebat:

HEi,daca port ochelari are vreo problema daca mi pun lentile de contact, colorate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca lentilele de contac au dioptrii 0 nu e nicio problema. Ai grija cu lentilele, sa le folosesti conform indicatiilor, sa nu dormi cu ele... Vezi tu, au niste instructiuni catre trebuie respectate daca nu vrei sa ai neplaceri.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru noi nu e problema, dar tu poti avea neplaceri.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu, dar fii atenta pentru ca trebuie curatate sa nu te trezesti cu vreo infectie.