| AnaNuSuntPa a întrebat:

Hei! Azi mi-a venit menstruatie (nu e prima oara) si luni o sa am ora de sport si nu stiu ce sa ii zic profului..ca a zis ca trebuie sa il facem neaparat si luni e cam a3-a zi pentru ca acum imi curge foarte putin...la mine e un chin, ma bucur totusi ca nu imi vine in fiecare luna si mereu imi vine in vacanta cand sunt linistita acasa laughing la scoala mi-a venit de vreo 4 ori in 2 ani de zile si stiu ca mereu ma patatam dar aveam blugi negrii si nu se vedea.ce pot sa fac sa nu ma patez? chiar daca schimbam absorbantul la 2 ore cred...dar cand ma ridicam sa ma duc la baie simteam ca imi curge o gramada! ultima oara mi-a venit pe 15 august..luna asta a intarziat dar nu stiu de ce..si mie de obicei imi venea o data si apoi nu imi venea vreo 3 luni, cred ca acum e regulat, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LauraSpunePeFata a răspuns:

Poti folosi always ultra night,, este cel mai lung si ofera cea mai buna protectie.iar profului ii poti spune ca ai probleme. va intelegebatting eyelashes sau daca iti curge putin poti sa faci sport doar sa ai foarte mare grija si te mai ceri la baie ca sa te verifici si in timpul orei poti folosi always ultra super plus.
happy Bafta!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nevoie sa-i spui absolut nimic. Este foarte foarte recomandat sa faci sport in timpul mesntruatiei. Asta, in timp, va duce la o diminuare a sportului. Este o tampenie sa te privezi ed sport numai fiindca ai emnstruatie, un sacrificiu nenecesar si care iti face rau. Schimba absorbantul la inceperea orei si iemdiat cand se termina, foloseste absorbante de noapte si nu vei avea probleme. daca la doua ore te patezi, schimba absorbantul in fiecare pauza.
Regulat este daca timp de 6 luni vine la interval constant.

| ionuttemeri a răspuns:

Pai din pacate nu poti face nimic decat sa faci repede dragoste cu pr tau si sa lase in tine sa ramai si gata nu mai vine big grin sau mai poti folosi obeuri e foarte simplu sper ca sti cum se folosesc
laughing