| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Bunica se simte rau de trei saptamani. O doare stomacul, i-a iesit eczema pe piele in jurul stomacului si se intinde pana la spate, si mai nou noaptea vomita. O sa se duca la medic, nu dati sfatul asta, doar ca deocamdata nu prea sunt. Ca sa stiu macar ce POATE sa aiba, voi ce credeti? Si e o durere care trece, apare si tot asa. Are lipsa de mancare, dar reuseste sa manance.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa nu aiba cumva zona-zoster. Este foarte ciudata eczema pe care o descrii tu, iar localizarea este ciudata

Abh
| Abh a răspuns:

Acea "eczema" s-ar putea sa fie Zona Zoster, e contagioasa si are nevoie de tratament pentru ca e foarte dureroasa. Duceti-o la medic cat mai repede!

| BiuL a răspuns:

De trei saptamani sta asa? Ce mai asteptati, Doamne cu coasa? Duceti-o la urgenta! DAca stati in sat, sau si pe varf de munte sunati la 112 ca va trimite ambulanta.

| Kaℓi a răspuns:

Nu a vazut-o niciun medic de trei saptamani de cand are simptomele astea? nu e bine...
Poate are Zona Zoster, desi n-are legatura cu stomacul... neaparat sa o duceti la medic! exista servicii de urgenta, ambulanta, centre de permanenta, medici de familie. E pacat sa o lasati sa se chinuie, exista intotdeauna o cale.

| SasNetRomania a răspuns:

La medic? la spital din cate zici, e ceva foarte grav iar la o varsta inaintata orice poate fi fatal.

| SonnyFlameFan a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel in afara de eczema! M-am dus la spital si a reiesit ca am apendicita.Acum nu pot spune ca are sigur...Sasnet are dreptate, poate fi periculos la varsta ei! Nu stiu ce sa iti spun.Du-te cu ea la medic...Multa sanatate!sad