| MariaXDD a întrebat:

Hei, cam de o saptamana nu prea mai am pofta de mancare. De obicei nu simt ca mi-e foame si cand mananc o fac cam fortat ca sa nu stau nemancata. Chestia este ca dupa ce mananc putin am o stare de greata cand inghit mancarea; sunt alimente pe care le consum de obicei si imi plac... Nici de dulciuri nu am pofta.

Am o banuiala ca ar putea fi de la programul de somn haotic, adorm dupa miezul noptii si ma trezesc dupa pranz. Mentionez ca nu fumez, nu beau cafea sau alcool, nu am nicio afectiune medicala sau psihica (depresie), nu am incercat niciodata sa fac cura de slabire.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ce s-a intamplat deosebit acum o saptamana? Poate ai mancat ceva mai greu digerabil si ai facut indigestie. Incearca o perioada sa iei Debridat si niste suplimente cum ar fi Tonotil (este un produs care creste pofta de mancare), plus mananca ceva usor. Daca nu iti trece, mergi la un gastroenterolog

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Pot fi probleme cu bila sau ficatul daca tu nu suporti nici un aliment, sau poate esti gravidă, trebuie sa faci o ecografie abdominală ca sa aflii exact care este cauza, daca ai intretinut recent raporturi sexuale fa ti test de sarcină, ce varsta ai? Multa multa sanatate.

| ONR1R4 a răspuns:

1 RESPECT nu fumezi nu bei alcol nu bei cafea bravo maria
2 nu stiu ce ai poate daca te duci la un medicel sigur stie 1000% ce ai dar du-te caat mai curand pentru sănătate ta este importată

| Miha2323 a răspuns:

S ar putea sa fie diabet:/