| lola96 a întrebat:

Hei. care stiti cat costa o operatie pentru hernie de disc? sad pls help.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Si tata a avut, inte 5-10 milioane.
Uite ce nu trebuie sa faci, eu am 12 ani dar crede-ma,iti zic pentru ca nu vreau sa mai treaca cineva prin asta:
Tata s-a operat la spitalul municipal,la doctorul Iacob,a avut, datorita lui, 2 operatii esuate,si apoi a aflat ca doctorului astuia nu ii reusesc operatiile.
Acum,ca au esuat amandoua,un picior e amortit,are arsuri si abia calca pe el,iar celalalt incepe sa ii amorteasca.
El nu e cine stie cum cu Biserica, desi pe mine bunica m-a invatat sa fiu, si sa cred.Nu are legatura,dar,vreau sa iti spun,poate cineva intelege.
Sf. Nectarie indeplineste ori ce dorinta ti-ai pune,absolut,doar daca crezi.Mie mi-a indeplinit,daca nu iti reuseste,nu fa acceasi greseala ca tata,el nu suporta preotii,dar,du-te doar la manastirea radu voda,unde ii sunt moastele,si o sa te faci bine,trebuie sa ai rabdare,dureaza foarte putin timp, crede-ma.
Ai incredere in tot ce ti-am spus, nu e nimic minciuna.
Sanatate multa!

| Adi2ro a răspuns:

Nu sari direct la operatie. Tatal meu a avut dubla hernie de disc, nu s-a operat si azi e bine. A lucrat cu un medic dar nu ti-l pot recomanda ca e plecat in America acum. Cauta mai intai un fel de recuperare pe baza exercitiilor fizice (s-ar putea sa te internezi) dar mai bine incerci asa si apoi dupa operatia.

Dumnezeu sa aiba grija de tine!