| Noone4u a întrebat:

Hei, ce mi se poate intampla daca astazi am baut 2 cafele si 2 nesuri? m-am trezit la 3 jumate si nu am mai putut dormii, la 7 jumate trebuia sa ma duc la scoala asa ca nici cand am ajuns acasa nu am mai putut dormii, iar acum inca mor de somn chiar si dupa cafea si ness.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prea multă cofeină dă stări de agitație, insomnie, palpitații.
Consumă o cană de lapte dulce la temperatura camerei.
Cafeaua/ness-ul sunt pentru savurat!
Pa, pa.

| greyhound a răspuns:

Ti-o ia inima razna. Cand mai faci prostii din astea, bea niste lapte cald

| snzpaul a răspuns:

Poate influenta si caldura.
Incearca sa te racoresti, fa-ti un dus, porneste clima/ventilatorul incat sa fie racoare in camera.

| EMike a răspuns:

Ti se poate intampla sa cazi din picioare, mie mi s-a intamplat. Cu tot cu cofeina pe care ai consumat-o tot te vei simti obosit/a. Incearca sa eviti caldura si stai la umbra, bea lichide si incearca sa dormi dupa-amiaza. Sanatate...