| Sweetheart21 a întrebat:

Hei! Dacă aveți timp pentru mine, vă rog să mă ajutați...

Pe data de 30 noiembrie am avut prima menstruație şi mi s-a terminat pe data de 6 decembrie, am 12 ani.

Pe data de 27 decembrie mi-a venit din nou şi foarte abundentă...nu mi s-a terminat încă, azi fiind data de 2 ianuarie.

Este normal ca la început să țină asa de mult?

Ce absorbante mi-ați recomanda, care sa fie foarte bune?(menționez ca noaptea ma pătez.)

Dați-mi niște detalii...informații va rog

Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hmm. nu stiu ce sa zic, la inceput ar trebui sa te tina mai putin si sa nu ai atata sange. Ar trebui sa vorbesti cu mama ta, poate doar tu consideri mult, si daca e sa te duca la un ginecolog sa nu fie vorba de vreun chist sau ceva.
Cele de la always sunt cele mai bune si totodata mai accesibile la pret, poata din acelea albastre, au absorbtia cea mai mare si sunt si mai lungi,

| Sweetheart21 explică (pentru Adry05):

Am fost la un medic, nu mi-a găsit nimic...dar totuși eu sunt îngrijorată...mersi de răspunslaughing

| LinaAlina2006 a răspuns:

Este absolut normal sa tina putin mai mult. Pentru zi iti recomand absorbante bella for teens ultra sensitive sau always sensitive iar noaptea always ultra night pentru o protectie sporita si daca vrei sa te asiguri 100% ca esti sanatoasa, mergi la gineocolog. Bafta in continuare.