| mamaruta97 a întrebat:

Buna ziua tuturor,as vrea sa ma ajutati cu ceva...
menstruatia imi vine tot mai devreme in fiecare luna,in decembrie mi-a venit in 21, nu foarte tare, in 16 ianuarie tot asa si ultima data adica in data de 8 mi-a venit,sunt la prima zi de menstruatie si mi-a venit destul de putin, ce se intampla?

2 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Pai in prima zi de menstruatie este normal sa-ti vina putin, abia din a doua se mareste cantitatea eliminata. Intarzierea ciclului menstrual pana la 10 zile nu este o problema. Abia cand depaseste 10 zile ar trebui sa-ti faci griji. La tine poate sa fie si o usoara dereglare hormonala, cu timpul se va regla, nu ai de ce sa te ingrijorezi.
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate iti doresc!

| Angiiiiiii a răspuns:

E cat de cat normal adica in prima zi nici nu e recomandat sa iti vina mult happy asteapta sa ti se regleze el de la sine faptul ca iti vine asa inseamna ca nu sa reglat asa cum ar trebui happy