| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Dacă eu și prietenul meu am făcut petting și și-a dat drumul pe mine fără ca sperma sa ajungă în interiorul vaginului, este vreo posibilitate de sarcina? Menționez ca eram a 2a zi dupa terminarea menstruatiei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"fără ca sperma sa ajungă în interiorul vaginului este vreo posibilitate de sarcina"

palma sau ale orificii n-au de-a face cu graviditatea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă pe tine însemna lângă vagin, dar imediat după menstruație tu nu aveai ou, așa că nu aveai cu ce să rămâi.

| Andreea202 a răspuns (pentru sadrian46):

Da în zona vaginului. Dar apoi imediat m-am dus la baie și m-am curățat.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, sperma se teleporteaza big grin
chiar poate sa ramana si vecina insarcinata
chiar, tin minte la televizor, era numaistiuce, celebritate, care a ajuns la inchisoare si care era in stare sa lase insarcinate femeile de pe trotoar cand trecea cu masina pe strada big grin

| Superior a răspuns (pentru Zuzu1991):

Am auzit si eu de ala.
Eu zic ca fata asta mare atenta sa fie.

| Sophieka a răspuns:

Ce inseamna peiting? Faptul ca l-ai mastur**t cu mana?

Atunci, riscul nu exista.

Exista riscul de a ramane insarcinata in cazul in care faceti dragoste chiar daca el scoate organul genital inainte de finalizare, chiar daca el nu ejac**eaza in tine, deoarece el detine acel lichid pre-ejaculator prin care pot fi eliberati spermatozoizi. (Adica lichidul ala de flacau excitat).

https://escapelle.md/alte-metode-contraceptive/folosim-metoda-retragerii/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate pet ting ca peiting este doar o comuna in Germania :
https://ro.wikipedia.org/wiki/Peiting

| Adolf8 a răspuns:

Nu!