| MaTrIx8378 a întrebat:

Hei, de 5-6 zile am probleme cu stomacul, dureri abdominale care imi dau scaune si gaze, am impresia ca totul a inceput cand am mancat timp de 2 zile consecutive mazare dupa care imediat am simtit niste dureri abdominale, dupa care au urmat si restul, au trecut 4 zile de atunci si inca mai am aceste simptome si nu stiu cum sa scap de ele, nu stiu daca o fii de la aceasta mancare. pentru ca am mai mancat si in trecut si n-am avut probleme, oare de la ce sa fie si cum pot scapa de aceste dureri si simptome groaznice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva a fost vechi in mazarea pe care ai mancat-o ultima data.Nu neaparat mazarea in sine.Ce ai mai pus in ea.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Uneori mazarea se comporta ca fasolea: baloneaza. Iar daca ai mincat 2 zile la rind...