| DonMecanico a întrebat:

De aproape 2 luni ma confrut cu o problema de sanatate, cu stomacul. de 2-3 ori pe saptamana am dureri abdominale + diaree;-s., am fost la medic la inceput, mi-a facut un tratament Calciu lactic ( de 3 ori pe zi ) + Debridat ( de 2 ori pe zi ) timp de 10 zile acest tratament, l-am facut in acel timp tot ma mai stricam. si dupa la fel, dupa un timp. mama si-a amintit ca am avut geardia si ca acum sa fii reaparut., am cumparat " Duador albendazol " asa a prescris farmacista., si mi-a dat tratament pe 5 zile, 2 in fiecare dim pe stomacul gol, si dupa 2 sapt de pauza, sa mai continui iarasi tratamentul., am inceput de 2 zile tratamentul. si azi dim, iarasi probleme cu stomacul. deci nu stiu ce sa mai fac straight face. cum sa mai scap., o fi bun acest tratament?, daca l-am inceput de 2 zile, dc iar am avut dureri si etc? sad, nu stiu din ce cauza o fii, dulciuri nu prea mai mananc asa des, acidulate nu., am schimbat pana la urma si apa, adica de cand am avut probleme, am inceput sa beau doar apa plata cumparata, o fi de vina si apa ca beau gen 1-2 L de apa pe zi? nu cred., deci. ce imi mai recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Tine regim, mananca paine prajita, banane. Pare asa fie enterocolita, deci du-te la un gastroenterolog.

| LaviniaAC a răspuns:

Treci printr-o perioada mai stresanta? Iti recomand un suc de aloe, pentru a reface flora intestinala, care clar e dezechilibrata din moment ce tu ai aceasta problema de 2 luni!
Il gasesti aici: http://www.adiocelulita.ro/......-cu-mango/ E bun pentru tot ce inseamna digestie....inclusiv ulcer, colite, gastrite, detoxifiere etc.