| youBoBo a întrebat:

Hei.de cateva zile ma mananca foarte tare capul.ma scarpin destul de des.i-am zis mamei sa ma caute in cap ca nu cumva sa am paduchi, dar nu aveam nimic.nu am nici matreata.am luat sampon medicinal si de fiecare data cand ma spal dau de 3 ori in cap cu el, dar nu are niciun efect! ce ma fac?sad nu mai pot.va rog sa-mi ziceti cum sa scat de mancarime!:s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

E posibil sa suferi de o dermatita de contact! Consulta un medic dermatolog!

| Ralucaa69 a răspuns:

Nu stiu produse de acest gen, dar in schimb iti recomand sa vorbesti cu mama ta si sa consulti un dematolog. Iti va fi de ajutor, decat sa incerci dupa auzite tot felul de sampoane sau alte chestii

| AndreVon20 a răspuns:

Ar putea fi și din cauza stresului, exista foarte multe persoane care au astfel de reacții.
Nu spală parul foarte des, nu faci decât sa îl strici.