| Fetitsa123 a întrebat:

Seara am o mica mancarime de cap iar daca nu ma spal pe cap dupa 3 zile mamanaccapul tare.Cred ca e de la sampon l-am schimbat in ingrijire intensiva si inainte ma spalam cu antimatreata.A inceput sa am vreo 1-2 bubite prin cap.Ce sa fac sa nu ma mai manance? ps:nu ma duc la doxtor ai nu cred ca am paduchi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ar trebui să mergi și la un medic!

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Incearca un sampon cu Keratina.
Daca nu da rezultate, consulta un medic dermatolog, el iti va da tratament corespunzator.

Sanatate!